Підвищення рентабельності виробництва молока

Підвищення рентабельності виробництва молока на сьогоднішній день являється основним вектором діяльності галузі молочного скотарства. Це можливо при збільшенні молочної продуктивності корів та оптимальному рівні відтворення стада. У зв’язку з цим гостро постає проблема вчасного виявлення захворювань ВРХ, їх лікування та профілактики, розробки схеми збалансованого раціону годівлі.
Спеціалістами;компанії ТОВ “Домінанта Україна” розробленопрограму багаторівневого ветеринарно-технологічного моніторингу, в основу якого закладено індивідуальні рішення, що дозволяють підвищити ефективність роботи всього господарства.

Як стверджують Голландці — не має такої ферми, в якій не було би що вдосконалювати. Тому моніторинг слід проводити не тільки у випадках реальної загрози господарству і бізнесу в цілому, а й для покращення виробничих показників (менше соматичних клітин, бак забрудненості, жир, білок в молоці і т.д.), прибутковості, виявлення нових можливостей для розвитку.
Що входить в програму ветеринарно-технологічного моніторингу?
1. Діагностика стану обміну речовин, в т.ч. метаболічних порушень (гепатоз, кетоз, кето-ацидоз, метаболічний ацидоз, ацидоз рубця, алкалоз, післяродовий парез, зміщення сичуга, вітамінно-мінеральний дизбаланс, вітамінно-мінеральний голод)

Порушення обміну речовин насамперед уражає печінку — двигун організму, внаслідок чого у хворих тварин знижується продуктивність, починаються проблеми з відтворенням, збільшується сервіс-період, та значно зростають витрати на утримання скотарства. Існує чимало засобів для нормалізаціїї обміну речовин, проте наслідки метаболічних порушень негативно відлунюються в майбутньому. Таким чином, першочерговою задачею, яка лежить в основі прогнозу щодо продуктивності і життя наших корів та нетелей, являється достовірна та своєчасна діагностика стану печінки.
Лабораторна та польова діагностика включає в себе: повна біохімія крові, оцінка випорожнень, оцінка прояву румінації, визначення рН рубця, аналіз сечі, аналіз фекалій, біохімічний аналіз молока (індивідуального та збірного), оцінка структури раціону, аналіз якості основних кормів, оцінка фракції комбікорму, оцінка вгодованості, оцінка перетравності раціону, оцінка СР раціону, оцінка раціону програмою Гібрімін, дослідження кормів на мікотоксини, визначення зігрівання з оковитих кормів, оцінка кормової поведінки тварин, оцінка зоогігієнічних параметрів (вологість, загазованість, бактеріальна забрудненість, освітленість), оцінка комфорту, аналіз ґрунтів, клінічна оцінка, рН води, металоносійство.

2. Діагностика відтворної функції та гінекологічних захворювань (метрит, затримка посліду, гіпофункція яєчників, кіста, ПЖТ).

Лабораторна та польова діагностика включає в себе: термометрія, інструментальне виявлення метриту, бактеріологічні дослідження, вірусологічні дослідження, ректальна ультразвукова діагностика (УЗД), дослідження імунного стану, лабораторні дослідження гормонального стану, гематологічні дослідження, визначення типу спермоантитіл, діагностика стану обміну речовин, прогноз вагітності.

3. Діагностика ортопедичних патологій (ламініт, пододерматит, виразка рустергольца, хвороба мортеляру, некротичний міжпальцевий дерматит, флегмона вінчика, лімакс і т.д.).

Лабораторна та польова діагностика включає в себе: оцінка кульгавості, діагностична функціональна розчистка, бактеріологічні дослідження, діагностика стану обміну речовин.

4. Діагностика здоров`я вимені (мастит)

Лабораторна та польова діагностика включає в себе: бактеріологія, біохімічний аналіз молока (індивідуальний або збірний), мастидинова проба, оцінка комфорту, оцінка технології доїння, біохімія крові, діагностика імунного стану, оцінка технології одномоментного запуску.

5. Діагностика паразитологічних захворювань (ектопаразити, гельмінтози, еймеріози тощо).

Лабораторна та польова діагностика включає в себе: клінічний огляд, лабораторні дослідження фекалій, крові.

6. Діагностика системи вирощування здорових високопродуктивних корів

Лабораторна та польова діагностика включає в себе: клінічний огляд та оцінка технології (банк молозива, технологія випойки тощо), оцінка якості та повноцінності комбікорму, біохімія крові, бактеріологія, вірусологія, дослідження рівня білку в крові, дослідження води, оцінка шлунково-кишкової системи, оцінка дихальної системи, оцінка динаміки росту, оцінка гігієнічних параметрів, оцінка комфорту

7. Оцінка якості заготівлі основних кормів

 

Залишити відповідь